Banner 980x90

Kalnamuiža un Kalnsētas parks

Pils celta 1872. gadā Kalnsētas parkā, Cieceres upes krastos. Tās kompleksā ietilpst arī kalpu māja, klēts un 19. gadsimta beigās  stādīts parks. Muižas pirmais īpašnieks bijis Georgs fon Reke, kas dibinājis muižu ar nosaukumu Berghof – Kalnamuiža. 

Kalnsētas parka malā, gravas nogāzē atrodas Mīlestības kaps jeb Johannas kaps. Kapakmens uzraksts vēsta: "Mīlestība - tā lai dzīvo vēl pēc manis". Teikas stāsta par barona meitas Johannas un muižas kalpa Kārļa mīlestību. Cieceres krastos iekārtotais parks ir kļuvis par vienu no iecienītākajām atpūtas vietām. Parkā atrodas brīvdabas estrāde, kurā vasarās notiek pilsētas sarīkojumi, koncerti, festivāli, kā arī novada Dziesmu un deju svētki. Šodien muižā atrodas Saldus tehnikums. 

Adrese: Kalnsētas iela 24, Saldus, LV-3801

Tālrunis: +371 63807012
Mājaslapa: www.turisms.saldus.lvwww.saldustehnikums.lv
E-pasts: info@saldustehnikums.lv

GPS koordinātes: 56.6667914, 22.5126684

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)