Auto līzings: viegli sasniedzams mērķis

Sapņo par savu mašīnu, bet nevari atļauties jaunu auto no salona? Tad Tu esi vairākumā, jo automašīnu iegādes tendences Latvijā liecina, ka lietoti auto ir stabili pieprasīti un ieņem lielāko daļu no kopējā transportlīdzekļu skaita – 2017. gadā 70% no privātajiem auto bija 10 un vairāk gadus veci. Izvēloties par labu lietotam auto, var krietni samazināt pirkuma izmaksas, turklāt arī spēkratu ar nobraukumu var iegādāties kredītā. Uzzini, kā strādā auto līzings un kā atrast aizdevumu ar labākiem nosacījumiem!

Auto kredīts un auto līzings: kopīgais un atšķirīgais
Iegādāties mašīnu kredītā var divos veidos – ar auto līzinga vai auto kredīta palīdzību. Tas, kāds kredīta veids ir vairāk piemērots Tev, ir atkarīgs no šādiem faktoriem:
• auto vecums. Līzings ir vairāk piemērots jauniem transportlīdzekļiem, kredīts – lietotiem, lai gan vienmēr ir iespējamas variācijas;
• vēlamais kredītlimits. Auto kredītiem ir zemākas kredītlimita robežas, tāpēc tie ir piemērotāki lētāku auto iegādei;
• pirmā iemaksa. Bez pirmās iemaksas galvenokārt ir pieejams auto kredīts, bet līzinga noteikumi paredz, ka līzinga ņēmējs apmaksā vismaz 5–10% no transportlīdzekļa vērtības.

Vēl viena svarīga atšķirība starp auto kredītu un auto līzingu, ir īpašuma tiesības. Izvēloties par labu auto kredītam, Tu uzreiz varēsi noformēt transportlīdzekli uz sava vārda, savukārt auto līzingu iespējams izmantot, esot mašīnas turētājam, nevis īpašniekam.

Ja esi noskatījis mašīnu pie lietotu transportlīdzekļu pārdevēja, piemēram, CarsOutlet.lv, izredzes saņemt auto kredītu bankā nav īpaši lielas. Ideāls banku klients ir cilvēks ar ienākumiem krietni virs vidējā, tāpēc bankas lielākoties strādā auto līzingu jomā, pieprasa apjomīgas pirmās iemaksas un daudz labprātāk piešķir aizdevumus jaunu auto iegādei. 

Daudzas bankas piedāvā arī auto kredītus jeb patēriņa kredītus topošajiem vadītājiem, un šajā nozarē banku konkurenti ir nebanku kredītdevēji. Uzzini raksta turpinājumā, kāpēc vērts apskatīt arī nebanku aizdevumu piedāvājumu!

Nebanku auto kredīts: viegls ceļš pie personīgās mašīnas
Nebanku aizdevēji piedāvā tādus pašus finanšu pakalpojumus kā bankas, taču strādā ātrāk un nodrošina saviem klientiem draudzīgākus aizņemšanās nosacījumus. Bankām auto kredīti ir tikai viens no piedāvātajiem pakalpojumiem, bet daudziem nebanku aizdevējiem tā ir vienīgā darbības nozare, tāpēc konkurence par katru klientu ir sīva. Šajā situācijā ieguvējs ir aizņēmējs, tāpēc izmanto visas priekšrocības, ko piedāvā nebanku kreditori:
• automašīnu piedāvājums. Daudziem nebanku aizdevējiem ir pašiem savs auto placis, kur var izvēlēties piemērotāko auto;
• lojāla attieksme pret klientu. Nebanku aizdevēji izvērtē klienta esošo finanšu situāciju, tāpēc pagātnes sarežģījumiem nav izšķirošas nozīmes;
• ātra apkalpošana. Vairums nebanku kreditoru sazinās ar jaunu klientu 30–60 minūšu laikā kopš pieteikuma nosūtīšanas.

Lai kāda būtu Tava izvēle – jauna, mazlietota vai lietota automašīna –, tai jābūt kvalitatīvai un drošai, un šāds auto nevar būt neticami lēts. Visdrīzāk pirkumam būs nepieciešams kredīts, un vislabāk ir meklēt piemērotāko kredīta variantu ar specializētas platformas palīdzību.

NetCredit – informatīvais atbalsts aizņēmējiem
Kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit apkopo informāciju par visiem nebanku aizdevumiem un kreditoriem Latvijā. Platformas mērķis ir palīdzēt aizņēmējiem izvēlēties viņiem piemērotāko kredītu veidu un kredītdevēju, kā arī sniegt noderīgus padomus finanšu pratībā. Lai salīdzinātu kredītus, NetCredit tīmekļvietnes apmeklētāji var izmantot:
• kredītu tabulas un atlases filtrus;
• kreditoru profilus;
• kredītu aprakstus;
• atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem;
• lietotāju pieredzes stāstus.

Ar NetCredit palīdzību dažu minūšu laikā var noskaidrot, kur pieejams auto kredīts no 18 gadu vecuma vai auto līzings ar zemāku procentu likmi. Ienāc NetCredit platformā un iepazīsties ar CarsOutlet.lv un citiem interesantiem piedāvājumiem!