Basketbola konkurss pirmo klašu skolēniem turpinās; Otrais pusfināls Saldū

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sacensības pirmo klašu skolēniem "Sportland pirmie soļi basketbolā" divos pusfinālos piedalās 21 komanda. Bērni sacenšās aizraujošās stafetēs, āķīgu prāta vingrinājumu un radošo uzdevumu izpildē. Sportland sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību šādas sacensības rīko otro gadu, veicinot bērnu nodarbošanos ar sportu, palielinot basketbola popularitāti ģimenēs un skolās, kā arī radinot bērnus pie apziņas, ka sports ir dzīvesveids.

Pirmo uzdevumu – izveidot mājasdarbu par tēmu "Basketbols – mana spēle", iekļaujot komandas nosaukumu, saukli un vēlējumu Latvijas basketbola valstsvienībai ceļā uz Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru – izpildīja 21 skolas audzēkņi un viņu skolotāji (mājasdarbus varēs apskatīt Sportland mājaslapā).

Pirmajā pusfinālā Madonā tiesības piedalīties finālā izcīnīja Krimuldas vidusskolas komanda "Ezīši", Madonas 1.vidusskolas "Fiksīši", J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas "Daugavpils basketbola zvaigznītes", Daugavpils 12.vidusskolas "Lauvēni" un Jēkabpils pamatskolas "Atsperīgie ezīši". Otrais pusfināls risināsies 14.aprīlī Saldū un tajā piedalīsies 12 komandas. Fināls - 20. aprīlī Rīgā, O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā.Pirmajā pusfinālā Madonas pilsētas sporta centrā piedalījās arī Tīnūžu pamatskolas "Ašie, Cēsu pilsētas vidusskolas "Bumbēni", kā arī Jēkabpils pamatskolas "12 Lūsēni" un "Tīģeri".

2.pusfinālā 14.aprīlī Saldus sporta centrā piedalīsies Jelgavas 4. vidusskolas komanda "Maģiskie pirmklasnieki", Jaunpils vidusskolas "Ašie brašie", Jelgavas 4.vidusskolas "Tīģerēni", Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas "Zīļuks", Saldus 2.vidusskolas "Žiglie zibeņi", O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas "Zibenszeļļi", Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas "Oranžie no Berģiem", Rīgas Centra humanitārās vidusskolas "Spicie", Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas "Ziepniekkalna zibensbērni", Rīgas Centra humanitārās vidusskolas "Zibensbumba", Rīgas Teikas vidusskolas "Teika", Ādažu vidusskolas "Mazie, zibenīgie dankeri". Piecas labākās komandas iegūs tiesības piedalīties finālsacensībās. Dalībniekiem iesildīšanās vingrinājumus demonstrēs un vadīs BK Saldus spēlētaji, kas ikdienā startē Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā.

Konkursā "Sportland pirmie soļi basketbolā" katrā komandā ir 12 skolēni – sešas meitenes un seši zēni. Bērni sacenšas aizraujošās stafetēs, kā arī āķīgu prāta vingrinājumu un radošo uzdevumu izpildē. Sportland sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību šādas sacensības rīko otro gadu, veicinot bērnu nodarbošanos ar sportu, palielinot basketbola popularitāti ģimenēs un skolās, kā arī rosinot bērnos interesi par sortisku dzīvesveidu. Notiek arī līdzjutēju konkursi, kuros ir iespēja savai klases nopelnīt papildus punktus.  

Finālā 20.aprīlī Rīgā, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā, Skrindu ielā 1 tiksies 10 labākās komandas (pa 5 no katra pusfināla).

Visiem pusfinālu un fināla dalībniekiem balvās basketbola ekipējums, "Sportland pirmie soļi basketbolā" t-krekls un citas atbalstītāju balvas.

Labākajām trīs komandām – iespēja apmeklēt Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības treniņu un satikt spēlētājus, kuri gatavosies Olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Galvenā balva 1.vietu ieguvušajai komandai – visai klasei un skolotājam ekskursija uz Liepāju, dažādas aktivitātes un ekskluzīva tikšanās ar Kristapu Porziņģi.