Matu kopšana vasarā

Vasaras dažādās aktivitātes brīvā dabā, saulē un pie ūdens stiprina mūsu imunitāti un norūda ķermeni, bet vienlaikus saules stari ir liels izaicinājums mūsu galvas ādai un matiem. Mati mēdz zaudēt spīdumu, kļūst sausāki, tos grūti ķemmēt, krāsa ātrāk izbalo. Tās visas ir situācijas, no kurām iespējams izvairīties, ja par matiem – savu dabīgo galvas rotu – nedaudz parūpējamies.

Galvassega – pret pārkaršanu un galvas ādas saudzēšanai

Dažādas vasaras galvassegas nodrošina ne tikai funkcionālu aizsardzība no tiešiem saules stariem, bet ir arī stilīgi modes aksesuāri. Ilgstoša atrašanās saulē ar neapsegtu galvu var izraisīt ne vien karstuma vai saules dūrienu, bet arī pastiprināti sausina matus. Īpaši kaitīgs faktors jūsu matiem ir saules stari kombinācijā ar jūras ūdeni. To svarīgi atcerēties krāsoto matu īpašniekiem – abu šo faktoru ietekmē mati bojājas vēl vairāk.

Ieteikums galvasssegas lietošanu padarīt par daļu no sava vasaras ģērbšanās stila, izvēloties funkcionālus risinājumus atbilstoši savām vasaras aktivitātēm. Tā var būt saules cepure ar platām malām, lakats vai naģene – galvenais, lai galvassega būtu izgatavota no gaisu caurlaidīga materiāla.

Matu papildu mitrināšana

Vasaras mēnešos matus sausina ne tikai tiešie saules stari, bet arī silts un tveicīgs gaiss. UVA un UVB stari, līdzīgi kā matu balinātājs, negatīvi ietekmē matu sastāvā esošo keratīnu, kā arī matu virsējo kārtu. Keratīns nodrošina aizsardzību pret karstumu un sauli. Atšķirībā no ādas, kura pati spēj atgūt mitrumu, mati nepieciešamo mitruma līmeni patstāvīgi atgūt nespēj. Saulē un siltumā tie kļūst sausi un trausli. Šādus dehidrētus matus grūti ieveidot, tie ir cieti un nepaklausīgi. Pēc laika, neko nedarot, matu gali sāks šķelties un lūzt.

Parūpēties par matiem iespējams ar dažādām matu maskām, to spīduma un elastības saglabāšanai. Produkti, kuru sastāvā liepziedi, kumelītes, nātre un gārsa, īpaši labvēlīgi iedarbosies uz matu struktūru. Maska matus mitrinās un bagātinās ar A, B, E, D vitamīniem. 

 

 

Matu ikdienas kopšana

Matus ar šampūnu mazgājiet ne biežāk kā katru otro dienu. Izrādās svarīga ir arī ūdens temperatūra – vismaz karstā laikā ieteikums mazgāt ar siltu, bet skalot ar vēsāku ūdeni. Silts ūdens ļauj šampūnam un kondicionierim iekļūt matos un tos attīrīt, bet vēss ūdens palīdz izolēt mitrumu no kondicioniera, vienlaikus novērš matu izbalēšanu un noslēdz matu kutikulas.

Savu pārbaudīto šampūnu varat papildināt ar intensīvas darbības kondicionieri, kas matu dziļi mitrina un piešķir spīdumu. Šāds kondicionieris piemērots bojātiem, saulē izdegušiem, sausiem un porainiem matiem. 

Krāsoti mati – kā kopt?

Vasara ir arī laiks, kad ir visas iespējas izmēģināt jaunu matu krāsu, mainīt savu imidžu un stilu. Lai palīdzētu aizsargāt matu krāsu visas vasaras garumā, jāizmanto krāsu aizsargājoši šampūni un kondicionieri, kas stiprina matus, sniedz tiem spīdumu, apjomu un mirdzumu.

Ja jums ir krāsoti mati, izvēlaties produktus ar norādi “krāsotiem matiem”. Matu krāsa ar laiku izmaina mata struktūru, padarot to porainu, un rezultātā mats daudz vieglāk gan uzņem, gan atbrīvojas no mitruma. Tieši tāpēc ir svarīgi izmantot matu kopšanas līdzekļus, kas ir īpaši izstrādāti krāsotiem matiem.

Lai saglabātu dabiskās eļļas, kas atjauno krāsotus matus, mazgājiet matus ar šampūnu tikai divas vai trīs reizes nedēļā, ne biežāk kā katru otro dienu. Tas palīdzēs matu krāsai noturēties ilgāk, tāpat nedrīkst aizmirst par kondicionieri ar krāsu aizsargājošu efektu, kas mitrina, baro un neļauj matiem kļūt sausiem un ievainojamiem.

Visu, kas nepieciešams veselīgiem matiem vasarā, meklējiet 220.lv plašajā matu kopšanas produktu piedāvājumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu