Mediķi svētkos aicina neaizmirst par piesardzību, it īpaši uguņošanas laikā
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina cilvēkus svētkos būt piesardzīgiem, it īpaši uguņošanas laikā.
Kā aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola, neuzmanīgi rīkojoties ar pirotehniku, nopietni var ciest ne tikai uguņošanas rīkotāji, bet arī līdzcilvēki un salūta vērotāji.
Mediķi aicina pirotehniku iegādāties tikai veikalos, kuros to atļauts darīt. Tāpat cilvēkiem nevajadzētu pirotehniku mēģināt izgatavot pašiem. NMPD aicina neaizmirst par drošības instrukcijām, kā arī uzmanīt, lai pirotehnika nenonāktu nepilngadīgo rokās.
Cilvēkiem tiek piekodināts gadījumos, kad kādu raķeti neizdodas iedarbināt, nemēģināt to aizdedzināt vēlreiz. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka pirotehnikas izstrādājumus nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem. Vītola norādīja, ka vairāk par drošu pirotehnikas lietošanu iespējams uzzināt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mājaslapā.
Savukārt biedrība "Baltais suns" aicina cilvēkus neaizmirst arī par saviem mājdzīvniekiem, kuriem salūta radītais troksnis rada papildu stresu un baiļu sajūtu.
Kā aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Džerijs Šterns, saimnieki savus mīluļus var pasargāt no papildu stresa, izmantojot gan psiholoģiskas, gan fiziskas un preparātu - homeopātisku vai sintētisku - metodes. Piemēram, papildu drošības sajūtu sunim radīs īpašs apģērbs - "Thundershirt" veste, kas nodrošina maigu spiedienu uz krūškurvi.
Tāpat sunim būs vieglāk pārdzīvot uguņošanu, ja dienas gaitā tas būs izvests kārtīgā pastaigā un uz uguņošanas laiku būs izstaigājies un saguris. Salūta laikā sunim vēlams atrasties istabā ar aizvērtiem logiem un aizkariem. Ja tas ir manāmi satrūcies, vēlams viņu ielaist telpā, kurā nav logu un iespējas dzirdēt trokšņus.
Savukārt saimniekam, dodoties prom, nepieciešams no istabas aizvākt priekšmetus, kurus dzīvnieks uztraukumā varētu saplēst, kā arī nepieciešams pārliecināties, ka, piemēram, sunim nav nekādu iespēju aizbēgt. Nepieciešams atstāt pietiekamu daudzumu ūdens, jo pēc stresa situācijām suņi mēdz daudz dzert.
Vītola arī aicināja cilvēkus nebūt vienaldzīgiem, redzot, kad kāds cilvēks ir nonācis nelaimē. Tāpat nedrīkst aizmirst noskaidrot konkrētus orientierus, dodoties Jauno gadu sagaidīt uz sev nezināmu vietu, šādi atvieglojot brigāžu darbu nokļūšanai pie cietušā.
NMPD pārstāve atgādināja, ka palīdzību neatliekamos gadījumos iespējams saņemt pa tālruni 113. Citos gadījumos iespējams vērsties tuvākajā ārstniecības iestādē. Mediķu padomu brīvdienās visu diennakti var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tāpat ar ģimenes ārstiem iespējams sazināties, rakstot e-pastu "medkonsultacija@gmail.com" vai sazinoties "Skype" - lietotājvārds "medkonsultācija".
Uz sarakstu