Par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts LZP pārstāvis Māris Zusts

Ventspils, 8.jūn., LETA. Par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvis Māris Zusts.

Kā ziņots, līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) domes ārkārtas sēdē atkāpās no pašvaldības vadītāja amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saldus novada domi Doniņš vadīja gandrīz gadu - kopš pērn jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām. Lēmumu par apkāpšanos viņš skaidroja ar personiskiem iemesliem.

"Esmu Saldus novada patriots. Domes priekšsēdētāja amatā centos strādāt pēc labākās sirdsapziņas, diemžēl ne visi spēja mani saprast un novērtēt. Šī gada laikā domes deputātu koalīcijā radās domstarpības, kas traucē vienoties par lēmumiem un kopēju darbu. Nav iespējams efektīvi pieņemt lēmumus un organizēt to izpildi," norādīja Doniņš.

Doniņš turpinās darbu Saldus novada domē kā deputāts.

Doniņš Saldus novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 2017.gada 20.jūnijā, opozīcijā atstājot iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāju Indru Rassu (Ūdru) no Latvijas Reģionu apvienības (LRA).

Jau ziņots, ka pērn notikušajās vēlēšanās Saldus novadā LRA ieguvusi ieguvusi četras deputātu vietas, un tikpat deputātu mandātus saņēmusi arī Latvijas Zemenieku savienība. Trīs deputāta mandātus saņēmusi LZP, bet divus - Jaunā Konservatīvā partija. Pa vienai deputātu vietai ieguva partija "Vienotība", Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "KPV.LV".