Banner 980x90

Saldū atzīmēs gleznotāja Jaņa Rozentāla 149.dzimšanas dienu

Trešdien, 18.martā, Saldū tiks atzīmēta latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla 149.dzimšanas diena, kas ir svētki Rozentāla vārdā nosauktajam Saldus vēstures un mākslas muzejam un visiem Saldus novada iedzīvotājiem, pilsētas informācijas portālam Saldus24.lv ziņo muzeja pārstāvji.

18.martā saldenieki svinēs sava novadnieka, izcilā latviešu mākslinieka, Rozentāla 149.dzimšanas dienu.

Šogad tā tiks atzīmēta ar vairākiem pasākumiem, kuros lielā mērā tiks prezentēts Radošo partnerību projekts "Ra Pa Pro" - "Rozentāla pēdas pilsētā". Projekta realizētāji ir Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola, sadarbībā ar Saldus Mākslas skolu, Saldus pagasta pārvaldi, Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju, Saldus mākslinieku grupu.

18.martā jubilejas pasākumi sāksies ar vides objekta "Rozentāla Molberts" atklāšanu Saldus pagastā plkst.11, pēc tam interesenti tiks aicināti uz divām izstāžu atklāšanām - plkst.12 Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejā un plkst.13.30 Saldus Mūzikas un mākslas skolā. Izstādēs "Rozentāla pēdas Saldū" skatītājus priecēs projekta laikā tapušie darbi. Rimeikus par Rozentāla tēmu piedāvās arī Tautas Tēlotājas mākslas studija "Kolorīts" no Rīgas. Visos pasākumos par muzikālu baudījumu gādās atraktīvā folkloras kopa "Druvas zemturi".

Rozentāls ir dzimis Saldus novada, Saldus pagasta "Bebros" 1866.gada 18.martā. Aktīvi iesaistījies Saldus sabiedriskajā dzīvē, uzbūvējis te darbnīcu un daudz gleznojis. Latviešu glezniecības pamatlicējs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)