Banner 980x90

Kurzemes jūrmalā notiks "Baltijas Baso pēdu ultramaratons"

29.augustā jau trešo reizi Kurzemes jūrmalā notiks "Baltijas Baso pēdu ultramaratons", aģentūru LETA informēja Latvijas Baskāju skriešanas biedrības pārstāvji.

"Baltijas Baso pēdu ultramaratons" ir sacensības, kur dalībnieki tiek vērtēti atsevišķā kategorijā - skriešanā basām pēdām. Sacensību mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību dabiskai un veselīgai sportošanai un fiziskām aktivitātēm dabā. Kā skaidro pasākuma organizatori, skriešanai basām pēdām ir īpaša nozīme veselīga dzīvesveida uzturēšanā - tā tiekot uzskatīta par vismazāk traumatisko, turklāt arī par visdabiskāko, visekonomiskāko un videi draudzīgāko skriešanas veidu.

Sacensību dalībniekiem tiek piedāvātas trīs distances: 53, 34 un 11 kilometru garumā gar Baltijas jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Sacensībās ir aicināti piedalīties arī visi tie, kuri vēl nav gatavi sacensību distanci veikt basām pēdām un vēlas skriet sev ērtos apavos. Tomēr skrējēji, kuri distanci veiks basām pēdām, tiks vērtēti atsevišķā kategorijā.

"Ar katru gadu dalībnieku skaits turpina ievērojami pieaugt, par ko mums ir īpašs prieks, jo cilvēki arvien vairāk interesējas par veselīgu sportošanu dabā! Turklāt šogad skrējienam pieteikušās daudzas ģimenes - vecāki ar bērniem, brāļi un māsas. Esam lepni, ka uz mūsu sacensībām dalībnieki dodas kuplā pulkā ar ģimeni un draugiem, tādējādi motivējot arī savus tuviniekus sportot un pavadīt laiku pie skaistās Latvijas dabas krūts! Ceram, ka ikviens dalībnieks šīs sacensības uztvers arī kā iespēju apciemot skaisto Kurzemes jūrmalu un izbaudīt dienu pie jūras," atzīst Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

Sacensības tiek rīkotas vienā datumā ar "Senās uguns nakti", tādā veidā cenšoties uzsvērt un atgādināt Baltijas jūras nozīmi Baltijas valstu vēsturē un arī ikdienā, kā arī pievērst uzmanību vides saudzēšanai un aizsardzībai.

Tāpat šogad "Baltijas Baso pēdu ultramaratons" ir iekļauts "Volkswagen kausa" vērtējumā, kā arī Latvijas ultra garo distanču kopvērtējumā. "Volkswagen kauss" ir multisporta sacensību seriāls, kas 2015.gadā aicina ikvienu Latvijas kalnu riteņbraucēju un skrējēju piedalīties 13 sacensību posmos.

Godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas no sacensību atbalstītājiem, savukārt ikviens finišētājs saņems piemiņas veltes.

Pieteikties skrējienam ir iespējams līdz 28.augustam.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība dibināta 2012.gada 4.aprīlī ar mērķi popularizēt baskāju dzīvesveidu Latvijā, informēt sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu, kas saistīts ar dabisku sportošanu, veicināt veselīga dzīvesveida īstenošanu plašākā sabiedrībā un kopīgiem spēkiem paplašināt baskāju skriešanas kustību. Pašlaik biedrība apvieno 82 basās skriešanas entuziastus, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)