Velosipēdi – ērtākais pārvietošanās veids pilsētā?

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Pārvietošanās iespējas pilsētā ir dažādas – sākot ar kājām un beidzot ar personīgo automašīnu. Taču velosipēdi, šķiet, ir viens no ērtākajiem veidiem, kā nokļūt uz nepieciešamo lokāciju, un tiem piemīt vēl virkne priekšrocību. Esi ieinteresēts? Ielūkojies turpmākajās raksta sadaļās!

Pārvietojies ātri un veselīgi!
Ja Tavs ikdienas darbs saistīts ar fizisku piepūli, ir tikai normāli, ja uz darbu vēlies doties, izmantojot kādu motorizētu transportlīdzekli, piemēram, automašīnu vai sabiedrisko transportu. Savukārt, ja esi intelektuāla darba darītājs, došanās uz darbu un atpakaļ mājup ir lielisks veids, kā izkustēties. Lūk, daži ieteikumi, kā izvēlēties velosipēdu, ar ko pārvietoties pilsētas ielās:
• lai iegādi atvieglotu, velosipēdi parasti jau ir sadalīti konkrētās kategorijās, izdalot kalnu, šosejas, tūrisma, bērnu, kā arī pilsētas velosipēdus. Pilsētas velosipēdi izceļas ar savām ģeometriskajām īpašībām – to rāmis veidots tā, lai pārvietošanās laikā braucēja mugura būtu taisna, tādējādi nodrošinot lielāku komfortu, turklāt šie velosipēdi parasti izceļas ar īpaši elegantu dizainu;
• pievērs uzmanību aprīkojumam – daļai pilsētas velosipēdu komplektā nāk atbalsta kājiņa, grozs, kurā iespējams ielikt virsjaku vai veikalā iegādātus produktus, dubļu sargi, kas pasargās no dubļiem un ūdens pēc lietusgāzēm, kā arī vairāki citi aksesuāri, kas ļauj velosipēdu izmantot ērtāk;
• izvēlies savam augumam piemērotu velosipēdu – velosipēdu rāmji pieejami dažādos izmēros, tāpēc pirms tā iegādes pārliecinies, ka izvēlies savam augumam piemērotu divriteni.

Dažādiem mērķiem – dažādi velosipēdi
Nav noslēpums, ka velosipēdi tiek izmantoti arī aktīvākai atpūtai un sportiskiem mērķiem. Daži no velosipēdu veidiem, ar kuriem vari mesties galvu reibinošos piedzīvojumos:
• kalnu (MTB) – kā jau vēsta nosaukums, kalnu divriteņi ir piemēroti, lai tos izmantotu kalnainā apvidū. Tiem ir amortizatori, kā arī riepas ar protektoru, kas ļauj pārvietoties ērtāk pa nelīdzeniem zemes ceļiem;
• šosejas – šie divriteņi izceļas ar ļoti zemu svaru un lieliskām ātruma īpašībām, taču jārēķinās, ka uz zemes ceļiem un bruģa ar šādu velosipēdu pārvietoties ir ļoti apgrūtinoši;
• krosa – zelta vidusceļš starp kalnu un šosejas divriteņiem. Gana viegli, bet ar iespēju pārvietoties pa zemes ceļu;
• tūrisma – paredzēti garākiem izbraucieniem, neaizmirstot par komfortu.

Pieejami arī BMX velosipēdi, kas piemēroti triku veikšanai vai braukšanai pa speciāli sagatavotu trasi, kā arī divriteņi ar elektromotoru tiem, kuri nevēlas visu laiku aktīvi mīt pedāļus.
 
Ja grasies iegādāties jaunu divriteni, ļoti iespējams, ka interneta veikals ir labākā vieta, kur to meklēt. Kāpēc? Interneta veikals preces spēj piedāvāt par zemākām cenām, turklāt nepieciešamo iespējams piegādāt līdz pat mājas durvīm. Esi ieinteresēts? Ieskaties, ko spēj piedāvāt interneta veikals 1a.lv!