4 idejas lieliskām rudens brīvdienām

Sigulda ir Latvijas populārākais rudens maršruts, un ikviens no mums tur kaut reizi ir devies, lai priecātos par spilgtajiem krāsu triepieniem Gaujas senlejas koku lapotnēs. Zelta rudens baudīšana Siguldā un tās apkārtnē ir kļuvusi par neatņemamu rudens ceļošanas tradīciju. Šeit izveidoti dažādi pastaigu un aktīvās atpūtas maršruti, kas piesaista dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēkus. Atbilstošu pastaigu, velo vai aktīvās atpūtas maršrutu jums būs iespējams izvēlēties tūrisma informācijas centrā dzelzceļa stacijā.

Katru gadu Siguldā un tās apkārtnē tūristiem tiek atvērti jauni atpūtas maršruti vai apskates objekti. Ja vēl nav būts pēc restaurācijas atvērtajā Siguldas Jaunā pilī, tad izmantojiet šo iespēju kādā no rudens brīvdienām. Pilī iespējams apskatīt atjaunoto nacionālā romantisma interjeru un mūsdienīgu ekspozīciju par pils vēsturi. 

Netālu no stacijas atrodas Jāņa Tirgus ēka, kuras siluets vizuāli atgādina Latvijas lauku saimniecību lielos šķūņus. Iekštelpas izstrādātas industriālā dizaina stilistikā, iekļaujot latviskus elementus. Tas ir mūsdienīga tirdzniecības vieta ar tirgum raksturīgo preču un tirgotāju daudzveidību, vietējiem lauku labumiem, saistošiem ēdinātāju piedāvājumiem un vietējo amatnieku darinājumiem. Tas noteikti jāredz!

Ja ir iespēja ieplānot garākas brīvdienas, izvēlieties viesnīcas Siguldā rudens brīvdienu piedāvājumu un izbaudiet rudeni visā daudzveidībā, jo Sigulda aizrauj!

Alūksne aicina apmeklēt aizsargājamo ainavu apvidu „Veclaicene”, kas ir unikāls, mazāk zināms dabas tūrisma maršruts. Alūksnes augstienes paugurainais reljefs, stāvie kāpumi un kritumi, gleznainie ezeri ir pārsteidzoša pieredze visiem dabas mīļotājiem. Rudens siltās dienas būs piemērotas garākiem pastaigu maršrutiem, ar nakšņošanu vietējās nakstsmītnēs.

Plānojot brīvdienu maršrutu, ieteikums pārbaudīt, vai ir iespēja rezervēt nakšņošanu vienā no piecām dabas mājām, kas katra atrodas pie sava ezera. Mājiņas ir aprīkotas ar „Jotul” tipa krāsniņu, vienkāršām gultas vietām, ugunskura vietu ar malku, 3 makšķerēm un laivu. 

Tie, kas vēlas atpūsties komfortabli un tuvu dabai, noteikti būs pamanījuši jaunu naktsmītņu piedāvājumu Latvijas apceļotājiem – luksusa namiņus Ērgļos. Glamūrīgā kempinga autori izstrādājuši viesnīcu tīklu ar kempinga koka karkasa siltinātām mājām, kas aprīkotas un labiekārtotas kā pieczvaigžņu viesnīcu apartamenti. „Glamp Camp Ērgļi” viesnīca atvērās šogad maijā un atrodas Ērgļu Dzelzceļa stacijā, bet vasarā atvērās „Glamp Camp Koknese” – Koknesē.  

Rudens ir labs laiks, lai uzmeklētu šādas pārsteidzošas vietas un dotos tās apskatīt. Gribuatpusties.lv palīdzēs jums plānot brīvdienas,  izvēloties sev piemērotāko no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas rūpīgi atlasītiem atpūtas piedāvājumiem par labāko cenu. 

Piedāvājumi atpūtai vienatnē, pārim, ģimenei vai draugu kompānijā. Aktuālie piedāvājumi, piemēram, Baltic Beach Hotel & Spa piedāvājumi pieejami Gribuatpusties.lv. Akcijas un dāvanu kartes. Spa un labākās viesnīcas. Viss, lai lieliski atpūstos!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu