Banner 980x90

Izveidota Veltas Lodiņas tautas deju izlase ar video apmācību

Projekta "Saldus novada kultūras mantojums – skolotājas Veltas Lodiņas deju horeogrāfijas mūsdienu kultūrtelpā" ietvaros izveidota Veltas Lodiņas tautas deju izlase, ko deju iestudēšanai var izmantot jebkurš deju kolektīvs un deju kolektīva vadītājs, pilsētas informācijas portāls Saldus24.lv uzzināja Saldus novada pašvaldībā.

Velta Lodiņa latviešu dejas vēsturē pazīstama kā spoža deju kolektīvu vadītāja, Saldus rajona deju kolektīvu virsvadītāja un horeogrāfe un TDA "Kursa" dibinātāja. Viņas iesāktās tradīcijas Saldū tiek turpinātas un Saldus tiek dēvēts par vienu no "dejojošajiem" novadiem. Ievērojams ir Veltas Lodiņas jaunrades deju ieguldījums latviešu dejas horeogrāfijas vēsturē - dejas veidotas dažādu paaudžu dejotājiem, daudzas no kurām izturējušas laika pārbaudi un tiek iestudētas vairākos lieluzvedumos, iekļautas Deju svētku programmās.

Biedrība "Deju kopa Bandava" uzskatīja par nozīmīgu uzdevumu saglabāt horeogrāfes Veltas Lodiņas devumu - deju horeogrāfijas, tādēļ projekta ietvaros apkopojusi Veltas Lodiņas horeogrāfijas un padarījusi tās pieejamas jebkuram deju kolektīvām.

Projekta ietvaros izveidota Veltas Lodiņas deju izlase dažādu paaudžu dejotājiem, veikti deju iestudējumi deju kopas "Bandava", TDA "Kursa" un bērnu deju kolektīvs "Dzīpars" izpildījumā, veikta horeogrāfiju videofilmēšana, videomateriāla apstrāde, kā arī sagatavoti deju apraksti.

Tāpat iestudētas, nofilmētas un videomateriālos sagatavotas deju kustības un soļu kombinācijas, atjaunots, apstrādāts un materiāliem pievienots deju mūzikas materiāls. Projekta laikā iegādāti arī 13 vīru tautastērpu komplekti, 14 sievu tautastērpu komplekti un projektam nepieciešamie pamatlīdzekļi - videokameras komplekts, portatīvais dators un programmatūra video apstrādei.

Sagatavotais materiāls un video apmācības pieejamas šeit un šeit.

Projektu "Saldus novada kultūras mantojums – skolotājas Veltas Lodiņas deju horeogrāfijas mūsdienu kultūrtelpā" realizēja biedrība "Deju kopa Bandava" Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma "Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā" ietvaros. Tā mērķis bija veicināt Saldus novada nemateriālā kultūras mantojuma izpēti, saglabāšanu un popularizēšanu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)