12 interesantas vietas Latvijā, ko šovasar vērts apmeklēt
Vasara ir vidū, atvaļinājumu sezona – pilnā sparā, tāpēc interneta veikals Barbora.lv apkopojis* dažas interesantākās apskates vietas tepat Latvijā – Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī, ko ir vērts doties aplūkot vēl šovasar, baudot dabas un cilvēku radīto skaistumu.
Rīgā vienmēr ir ko redzēt
Āgenskalna tirgus – Nometņu iela 64
Rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem šobrīd iecienīta vieta ir Āgenskalna tirgus. Tas ir atvērts kopš 1898. gada, Āgenskalna tirgus ir lielākais un senākais apkaimes tirgus, un tam ir valsts kultūras pieminekļa statuss. No 2018.-2022. gadam tirgus vēsturiskais paviljons piedzīvoja vērienīgu atjaunošanu un ikviens aicināts apskatīt iespaidīgās pārmaiņas pēc restaurācijas. Tirgū ik dienu pulcējas vietējie zemnieki, mājražotāji un amatnieki, bet svētdienās ierodas arī krāmu tirgotāji.
Mākslas centrs "Zuzeum" – Lāčplēša iela 101
Mākslas centrs "Zuzeum" ir vieta, kur satikties un iepazīt Latvijas un pasaules laikmetīgo mākslu. Mākslas centru 2020. gadā dibināja mākslas kolekcionārs un filantrops Jānis Zuzāns. "Zuzeum" atrodas Rīgas vēsturiskajā centra ir Zuzānu kolekcijas – skaitliski lielākās privātās Latvijas mākslas kolekcija pasaulē – mājvieta. Tās kodolu veido 19. gadsimta beigu māksla un 20. gadsimta pirmās puses klasiskais modernisms, 1950.–1980. gadu māksla padomju varas periodā, kā arī mūsdienu Latvijas mākslinieku darbi.
Motormuzejs – Sergeja Eizenšteina iela 8
Rīgas Motormuzejā apskatāma Baltijā lielākā un daudzveidīgākā seno spēkratu kolekcija. Muzeja ekspozīcija veidota kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par notikumiem, cilvēkiem un spēkratiem, kas papildināts ar multimediju un jaunāko tehnoloģiju risinājumiem. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas Rīgas Motormuzejs ir ieguvis ne tikai kvalitatīvas ekspozīcijas telpas, ērtu un patīkamu vidi, kā arī pieejamību ikvienam apmeklētājam, bet arī jaunu interaktīvu ekspozīciju.
Liepājā jābauda ne tikai jūra
Latvijas mūziķu slavas aleja – Peldu iela 3
Liepāja ir daudzu Latvijā iemīļotu mūziķu dzimtā pilsēta – tāpēc tieši šeit izveidota Slavas aleja, kur ikviens var samēroties, uzliekot savu roku uz Latvijā ievērojamu mūziķu plaukstu nospiedumiem. Latvijas mūziķu Slavas aleja atklāta 2006. gadā. Tajā apskatāmas 42 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 15 plāksnes ar populārām latviešu mūzikas grupām.
Burti Liepāja – pludmalē pie centrālās glābšanas stacijas
Pēc lieliskas atpūtas Liepājā, telefona foto galerija nevar izpalikt bez pašbildes ar Liepājas burtiem pludmalē. Pilsētas nosaukuma burti veidoti no metāla kontūrām, kas pārklātas ar baltu glancētu pulverkrāsu un aizpildītas ar baltu perforētu metāla sietu. Konstrukcija, materiāli un pārklājumi ir izvēlēti tā, lai izturētu dabas ietekmes radītos riskus – stipro vēju, smiltis un sālsūdeni. Stīgu augstums zemākajā vietā ir 3 metri, bet augstākajā punktā sasniedz 4,2 metrus.
Romas dārzs – Zivju iela 3
Ēka veidota 19. gadsimtā kā tirdzniecības pasāža ar plašu un romantisku iekšpagalmu, kādi tolaik bijuši populāri visās Eiropas galvaspilsētās, bet vēlāk tā pārtapa par viesnīcu. Šobrīd ēkā atrodas viesnīca, beķereja, biroji un veikali, bet ēkas pazemes tuneļos ierīkota mākslas galerija ar veikalu, leļļu mākslas un dizaina muzejs, restorāns un konferenču telpa.
Jelgavā pils un hercogu noskaņa
Kurzemes hercogu kapenes – Lielā iela 2
Hercogu kapeņu vēsture aizsākās 1582. gadā vēl iepriekšējā – Ketleru pilī. Savas pastāvēšanas laikā tās vairākkārt izpostītas un izlaupītas. 20. gs. 70.gados tika uzsākta kapeņu inventarizācija, apbedījumu sakārtošana un izpēte, kā arī bojāto tekstiliju konservācija un restaurācija. Šobrīd kapenēs Jelgavas pilī atrodas 21 metāla sarkofāgs un deviņi koka zārki, kuros no 1569. līdz 1791. gadam apbedīti 24 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas pārstāvji.
Lielupes palienes pļavas – uz salas aiz Jelgavas pils
Applūstošajās Lielupes palienes pļavās ganās vairāk nekā 80 savvaļas zirgi. Šīm pļavām piešķirts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss – Natura 2000, jo pļavās sastopama nozīmīga augu un putnu daudzveidība.
Teritorija ir piemērota mierīgām pastaigām un dabas bagātību iepazīšanai, ņemot palīgā botānisko ceļvedi vai arī dodoties pļavās vides gida pavadībā, kurš zina visu par zirgiem, augiem un citām dabas vērtībām. Koka skatu tornis 19,2 metrus augsts ar labiekārtotu piknika vietu, kas izveidots 2018. gada vasarā savvaļas zirgu, putnu, divu upju un pilsētas panorāmas vērošanai.
“Karameļu darbnīca” – Rūpniecības ielā 1a
Karameļu darbnīca 2014. gadā uzsāka savu ceļu, kurā tai ir lieliska iespēja pierādīt sevi kā godīgu, atbildīgu un draudzīgu uzņēmumu pret ikkatru klientu un sadarbības partneri. Uzņēmumu vieno mīlestība pret karameļu radīšanu un vēlme pārvest ražošanas procesu un rezultātu mākslā. Uz vietas tiek piedāvāti karameļu gatavošanas šovu paraugdemonstrējumi un notiek saražoto saldumu degustācijas. Pašiem iespējams piedalīties arī karameļu gatavošanā.
Daugavpilij pašai sava īpašā noskaņa
Šmakovkas muzejs – Rīgas ielā 22a
Šmakovkas darināšanas tradīcijas Latgalē ir dzīvas jau vairākus gadsimtus. Tas ir Latvijā lielākais un modernākais Šmakovkas muzejs, kas piedāvā mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par Latgales stipro dzērienu, kas ir jau kļuvis par Latgales reģiona savdabīgu zīmolu. Ekspozīcijas trīs zālēs (ar kopējo platību 290 m2) iespējams ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas.
Daugavpils skrošu rūpnīca – Varšavas iela 28
Ieroču un munīcijas ražošana vienmēr tiek saistīta ar zināmu slepenību un noslēpumainību, tāpēc tik lielu interesi ir izpelnījusies Daugavpils skrošu rūpnīca, kas dibināta 1885. gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis. Rūpnīca piedāvā apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt tās unikālajā 31,5 m augstajā tornī, zem kura atrodas 13,5 m dziļā dzesēšanas aka.
Dabas parks “Silene” - Skrudalienas un Demenes pagasti
“Silene” – dabas parks, kas atrodas Augšdaugavas novada Demenes un Skrudalienas pagastā pie Baltkrievijas robežas, Silenes mežu masīva DR daļā. Kā kompleksais dabas liegums dibināts 1977. gadā. Platība 37,9 km2. Dabas parkā atrodas 24 ezeri. Dabas parkā ir vairāki mazi purviņi, starp kuriem izceļas Glušonkas purvs – dabas liegums 142,3 ha platībā. Silenes dabas parkā atrodas daudz dažāda tipa mežu.
*Raksta tapšanā izmantota informācija un attēli no Riga.lv, Liepaja.lv, Jelgava.lv un Daugavpils.lv pašvaldību portāliem.
Uz sarakstu
You have very nice post and pictures, please have a look at our photo tours in the temples of Angkor
Gay tube video young boy fucking to water melon