13 jautājumi "Radio Valmiera" ētera personībai Krišam Kāpostiņam
Uz Pilseta24.lv jautājumiem atbild "Radio Valmiera" ētera personība un DJ Krišs Kāpostiņš.1. Cik sen un kā nonāci radio?
Radio Valmiera darbojos nedaudz vairāk kā divus gadus. Kā visi baltie cilvēki – iesūtīju CV, uzrakstīju motivācijas vēstuli un izturēju atlasi.
2. Kas Tevi vilināja kļūt par ētera balsi?
Reiz bērnībā ar kaimiņpuikām spēlējām radio. Bijām sakrāmējuši kaudzēs visdažādāko aparatūru, izlikāmies par dīdžejiem un kasetēs ierakstītos raidījumus (kas gan ir diezgan drosmīgs apzīmējums tam, ko tolaik darījām) likām klausīties vecākiem. Arī vidusskolas laikā aktīvi darbojos radio lauciņā, piedalījos diskusiju raidījumos, intervēju mūziķus un citus sabiedrībā zināmus cilvēkus, līdz ar to vairāk vai mazāk apzināti esmu virzījies uz darbu radio.
3. Kāpēc tieši radio, bet ne TV? Labāk patīk būt aizkadrā?
Radio tāpēc, ka lielu daļu sava apzinātā mūža esmu nodarbojies arī ar mūziku. Tā ir lieta, kas aizrauj, tāpēc labāk jūtos šeit nekā TV. Lai arī, ja saņemtu piedāvājumu veidot kādu mūzikas raidījumu TV, labprāt pamēģinātu arī to.
4. Kādas personības īpašības ir nepieciešamas, lai spētu aizraut cilvēkus tikai ar vārdiem – sēžot tālu prom no auditorijas radio studijā?
Ir jātic tam, ko tu stāsti, jābūt pārliecinošam. Jāprot uzdrīkstēties un jādomā pozitīvi. Par labu nāk plašs redzesloks un spēja iejusties tēlā. Kā es mēdzu teikt, jābūt nedaudz aktierim.
5. Kas ikdienas darbā radio ir pats vieglākais un pats grūtākais?
Ja esi uz pareizā viļņa, tad nav grūtu vai vieglu dienu.
6. Radio balss – dabas dota vai uztrenēta?
Gan, gan – dabas dota un laika gaitā uztrenēta. Ja modeļus izvēlas pēc auguma parametriem, tad radio cilvēkiem galvenais ir balss. Tā jāsaudzē gluži kā ikviens darba instruments.
7. Strādājot radio, droši vien nācies saņemt interesantus klausītāju zvanus ēterā. Vari pastāstīt smieklīgāko gadījumu, kas palicis atmiņā?
Pirms pāris mēnešiem saņēmu zvanu, ka Valmierā izbēdzis bruņurupucis. It kā nopietna ziņa, par pazudušu mājdzīvnieku un, protams, iesaistījāmies tā meklēšanā, tomēr līdz šim nezināju, ka bruņurupuči mēdz būt tik ātri! Zinu, ka kolēģiem ir savi fani, kas mēdz klausulē arī skaitīt dzeju.
8. Vai darbs radio mazākā pilsētā atšķiras no darba lielākās pilsētās? Vai ir kādas lokālā radio "nacionālās īpatnības"?
Jau krietnu laiku esam nevis lokāls pilsētas radio, bet plašs reģionāls medijs. Kopš pagājušā mēneša raidam Rīgā (FM 106,8) un turpinām paplašināties. Uzskatu, ka mūsdienās vairs nav nozīmes vietai, kur atrodies, līdz ar to nedomāju, ka darbs Valmierā kā īpaši atšķiras no darba jebkurā citā pilsētā.
9. Brīvajā laikā pats klausies radio?
Brīvajā laikā lielākoties klausos mūziku, kas neskan radio. Vēlos gūt jaunus iespaidus un tas mēdz rezultēties ar jaunām dziesmām Radio Valmiera ēterā. Iedvesmojos no ārvalstu radio, kādreiz bieži klausījos "BBC Radio 1" rīta šovu.
10. Tavuprāt, kolorītākā Latvijas radio personība ir.....? Kāpēc?
Artis Dvarionas – ētera personība, dīdžejs un mūziķis. Daudzšķautņaina personība ar vērā ņemamu viedokli par apkārt notiekošo.
11. Kā vislabāk "atslēgties" un relaksēties no saspringtā darba režīma?
Vasarā noteikti vajadzētu izmantot aktīvās atpūtas iespējas, piemēram, velo vai laivošana, katrā ziņā atpūsties vajadzētu pie dabas. Ja esam slinkāki, ļoti labi atslēgties var arī citā veidā. Ērti iekārtojamies, uzliekam relaksējošu mūziku un baudām, drīkst aizmigt!
12. Raksturo vidējo latvieti pāris vārdos!
Vidēji slinks, bieži sūdzas, šausmīgi piesardzīgs. Tomēr atsevišķi eksemplāri mēdz būt hiperaktīvi, vienmēr pozitīvi un gatavi neiedomājamām evērģelībām. Vidējis latvietis bieži vien ir arī izskatīgs.
13. Tavs novēlējums Latvijai!
Lai labi skan! Uz sarakstu