Banner 980x90

Aicina ielūkoties Latvijas Kultūras akadēmijā un apmeklēt Mūzu akadēmiju

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Sestdien, 16.aprīlī no plkst.12.00 līdz 15.30 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā "Zirgu pasts" (Dzirnavu iela 46, Rīga) norisināsies Mūzu akadēmija, kurā bakalaura studiju interesentiem tiek dota iespēja novērtēt Akadēmijas studiju piedāvājumu, studiju procesu un vidi, piedaloties Akadēmijas docētāju vadītajās paraugnodarbībās. Mūzu akadēmijā topošie studenti var novērtēt, vai izvēlētā studiju joma atbilst viņu interesēm.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Lūse, šī gada Mūzu akadēmijas piedāvājumā ir piecas īpaši sagatavotas nodarbības. Nodarbībā "Kultūras jēdziena interpretāciju iespējas" profesore Rūta Muktupāvela stāstīs, kā kultūras teorijas zinātne var palīdzēt orientēties "kultūras" jēdziena definīciju un izpratnes dažādībā. Nodarbības "Caur franču kino uz zvaigznēm" dalībniekiem kopā ar SKS Latvija – Francija 4.kursa studentiem būs iespēja iejusties franču kino dīvu lomās, izvaicāt tās, filmēties kopā, lai saprastu kultūras ciešo saikni ar ekonomiku un to, ka valoda, lietota starpkultūru komunikācijas jomā, var mums dot iespēju gan realizēt savus sapņus, gan pelnīt dienišķo maizi.

Kopā ar režisoru un bakalaura programmas "Audiovizuālā māksla" vadītāju Pēteri Krilovu nodarbības "Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas zem lupas" apmeklētājiem būs iespēja redzēt un vērtēt vairākas 2015.gadā festivālos atzinību guvušās LKA bakalaura un maģistra studentu īsfilmas ("Zeme ir visvientuļākā planēta", "Plenči", "Lācars" u.c.). Savukārt zviedru kriminālromānu fenomenu atklās Signe Kazāka, kura arī iepazīstinās ar četru zviedru kriminālromānu autoru (Lisa Marklund, Stieg Larsson, Henning Mankell, Maria Lang) daiļradi.

Ķīnas Tautas Republikā, Japānā, Dienvidkorejā, Taivānā un citviet reģionā Austrumāzijas kultūru tradīcijas arvien ciešāk sasaistās ar postmodernisma laikmeta pieredzi – 20.gs. izveidojusies plaisa starp "jauno" un "veco". Ko tas nozīmē īstajā kultūras dzīvē un kādas šīs paradigmas izmaiņas ietekmes ir vērojamas reģiona kopsakarā? Par Austrumāzijas civilizācijas tradīcijām un Ķīnas hegemoniju nodarbībā stāstīs profesors Franks Kraushārs.

Šogad Akadēmija uzņem reflektantus piecās bakalaura studiju programmās: "Audiovizuālā māksla" (5 specializācijas: Filmu režija, Operatora māksla, Filmu montāža un skaņa, Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšana, Audiovizuālās un skatuves mākslas teorija); "Kultūras teorija un menedžments"; Starpkultūru sakari "Latvija – Francija"; Starpkultūru sakari "Latvija – Ziemeļvalstis"; Starpkultūru sakari "Latvija – Austrumāzija".

Pieteikties Mūzu akadēmijas nodarbībām iespējams no 4. līdz 14.aprīlim, aizpildot pieteikuma formu: http://ej.uz/MuzuAkademija2016. Mūzu akadēmijā visas nodarbības ir bez maksas! Informācija par pieteikšanos un nodarbībām: http://www.lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/muzu-akademija/

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)