Cēsu apkārtē oktobra sākumā noslēgsies zaļā dzīvesveida festivāls "GreenFest"
Ar divu dienu programu Ruckas muižā 1. un 2. oktobrī norisināsies "GreenFest" pasākuma noslēdzošās dienas. Festivāls ar misiju par vidi un gudru saimniekošanu, kā ierasts, aicinās uz jēgpilnām sarunām ar arhitektiem, ģeologiem, ģeogrāfiem, pilsētvides plānotājiem, izstādēm, darbnīcām, īsfilmām, bio pārtikas tirdziņu un koncertiem.
Sestdien jau no pulksten 9.50 Ruckas muižas verandā, kur pēc atklāšanas uz sarunām aicināti Cēsu novada pašvaldības, pasaules mākslas centra pārstāvji un pilsētvides plānotāji, tiks apspriesta tēma "GNP kā BIO reģions". Turpat verandā visas dienas garumā norisināsies lekcijas un sarunas par "Ainavu, ekosistēmu pakalpojumu un GNP", "GNP vides vērtības", "Māja Cēsīs – Ilgtspējas principi dzīves telpas veidošanai". Varēs sastapt ģeogrāfi Andu Ruskuli, arhitektu Tomu Kokinu, vid sfotogrāfu Jāni Zilveru, pilsētvides plānotāju Jāni ķinests, māksla terapeitinVituBeinertiun daudzu citus dabai tuvus profesijupārtsāvjus. Vakarā pulksten 19.00 visi gaidīti uz postfolkloras grupas “ Zari” koncertu.
Abas pasākuma dienas Ruskas muižas parkā no pulksten 10.00 tirgosies Mūsu bio tirgus un darbosies kafejnīca “Re'chef”. Arī mazākie pasākuma apmeklētāji aicināti līdzdarboties kopā ar Skudru no Dabas un tehnoloģiju parka URDA jau no 11.00. Skudras aktivitātēm šoreiz pievienosies arī Gemoss ar savu Kokdarbnīcu bērniem. Ruckas muižas parkā varēs apskatīt fototizstādi ar nosaukumu “Mals. Pilsēta bez pesticīdiem”, kurā attainots pilsētas Mala pieredzes stāsts, kas nu jau veiksmīgi spēj dzīvot bez pesticīdiem. Arī Ruckas muižas otrais stāvs ir atvēlēts bērniem, jo no 11.30 tajā varēs klausīties pasakas, izrādes un ļauties spēļu priekam. Bet tiem, kam gribas izmēģināt dabīgās kosmētikas radītprieku gaidīti 11.30 uz “Prieciņu prieciņi” piedāvāto darbnīcu Rukas muižas ēdamzālē.
Svētdien 10.00 diena iesāksies ar visai skanīgu tēmu – "Topogrāfiskā poēzija", un notiks saruna par "Rāmu, ilgtspējīgu dzīvošanu un saimniekošanu" un lekcija par cilvēkoloģiju un starpsugu attiecībām GNP. Noslēdzot sarunu ciklu, 16.00 varēs pabūt nedaudz nākotnē sarunā "Nākotnes iztēlošanās un citādā kļūšana par normālo". Uz "GreenFest" sarunām pievienosies interjera dizainere Nora Gavare, uzņēmējs Jānis Ķesa, dabas projektu koordinatore Arta Krūmiņa, arhitekte Luīza Stibe, “skolas6” vadītāja Amanda Strīģele un citi. 19.00 noslēgsies šī gada "GreenFest" ar komponistes Ievas Matvejas Skaņu performanci.
Cēsu "GreenFest" papildinās arī filmu arsenāls 1. oktobrī, 13.00 isfilma “Mij_iedarbība”, un 18.00 filma “Cofs of India #1”. Īsfilma “Mij_iedarbība” tapusi ar režisores un horeogrāfes Ilzes Blokas, operatora Mārtiņa Klišāna un skaņas režisora Jāņa Reseļa līdzdalību.
Kā jau zināms, “GreenFest” kā pasākumu kopums ar aicinājumu "domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi" norisinās jau piekto gadu, un tā mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību ekoloģijas un vides problēmām, kas skar mūs visus. Veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā, piemēram, izvēloties dabai un cilvēka veselībai draudzīgu pārtiku. Festivāla dzimtā pilsēta ir Sigulda, bet šogad tas iet plašumā, iesaistot arī Valmieru un Cēsis. Festivāla “GreenFest” pamatmērķis ir nemainīgs – virzīt ideju par Gaujas Nacionālo parku (GNP) kā pirmo bioloģiskās saimniekošanas reģionu Latvijā. Apvienojot GNP pašvaldības, dažādas nevalstiskās organizācijas, uzņēmējus, lauksaimniekus un ražotājus, kā arī aicinot ikvienu šī reģiona iedzīvotāju, kurš iedegas par šo zaļo ideju, iesaistīties, soli pa solim tuvojamies izvirzītās vīzijas tapšanai par mūsu realitāti pēc iespējas drīz.
Lekcijas un diskusijas varēs noskatīties atkārtoti, apmeklējot “GreenFest” tīmekļa vietni vai Facebook.
Teju visi festivāla pasākumi un aktivitātes dalībniekiem ir bez maksas.
Pasākuma publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti “GreenFest” tīmekļa vietnē www.greenfest.lv un sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram.
“GreenFest” kā vēstnesi par kopīgu bioloģisko saimniekošanu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitala fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, Rāmkalni, ZAAO, Gemoss,Līgatnes papīrfabrika, Siguldas novada pašvaldība, Valmieras novada pašvaldība un Cēsu novada pašvaldība.
Uz sarakstu