Banner 980x90

Eksperti: piemērotu projektēšanas rīku lietošana par divām trešdaļām samazina kļūdas

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Lai uzlabotos būvniecības darbu kvalitāte, projektētājiem būtu jāizmanto modernas, plaši savietojamas un pašiem ērtas tehnoloģijas. Tādā gadījumā, kā liecina vairākās valstīs veikti pētījumi, ir iespējams par divām trešdaļām mazināt kļūdīšanos un pārstrādāšanos, uzskata būvniecības eksperti. 

"Ja strādājot ar programmu, projektētājs nejūtas priecīgs un apmierināts, tad tā ir spēcīga indikācija, ka, iespējams, nav izvēlēts īstais rīks. Piemēram, domājot par BIM (Building information modeling) rīku izmantošanu, ir vērts papūlēties, lai atrastu vispiemērotākos, kas palīdz audzēt ražīgumu, strādāt integrētā, atvērtā vidē un ko būtu ērti "iesēdināt" esošajos darba procesos," atzīst SIA "BIM Solutions" valdes priekšsēdētājs Ēriks Vītols.

Eksperts uzsver, ka ikvienam būvniecībā iesaistītam uzņēmumam nemitīgi ir jārūpējas par projektēšanā izmantojamās programmatūras atjaunošanu. Ja tas netiek darīts, tad ir jāsāk iespējami ātrāk. Mainot tehnoloģijas, vienlīdz liela uzmanība ir jāpievērš gan tehniskiem apsvērumiem, gan arī iepriekšējām apmācībām un darba procesu pārkārtošanai.

"Vispirms jāizvērtē, ko un kā izmanto projektētāji kādā veidā notiek apmaiņa ar rasējumiem, tehniskajiem datiem, kā notiek nepilnību novēršana un izmaiņu veikšana?" skaidro Vītols. Izrādās, bieži vien projektētājam šķiet, ka darbs ir pilnībā paveikts, taču tālākai izmantošanai tas ir jāpārstrādā, jo izmantotā programma nepiedāvā iespēju veikt nepieciešamo detalizāciju. Tādēļ izvēlētajam rīkam ir jābūt ar tik lielu detalizācijas pakāpi, kas atbilst projektēšanai izvirzītajiem mērķiem.

Tirgū ir pieejami dažādi risinājumi, tādēļ pirms jaunu tehnoloģiju ieviešanas ir vērts skrupulozi pārliecināties, ka izvēlētais rīks patiešām ir savietojams ar projektēšanas programmām, kuras izmanto birojā un ar kurām darbojas nozīmīgākie klienti un partneri. Īpaši svarīga ir, piemēram, .ifc failu kvalitāte, kas spēj nodot pilnu informāciju ne tikai par ģeometriju, bet arī par izmantotajiem materiāliem, skaidro speciālisti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)