Latvija pabeigusi pievienošanās OECD tehniskās sarunas
Kā pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja Ekonomikas ministrijā, OECD Korporatīvās pārvaldības komitejas lēmums ir pēdējais – 21. un pēc tā pieņemšanas OECD tuvāko nedēļu laikā pieņems gala lēmumu par Latvijas pievienošanos organizācijai.
"Vēlos izteikt lielu pateicību Latvijas diplomātiem un nozaru ekspertiem, kas OECD iestāšanās procesā pēdējo gadu laikā ir paveikuši lielu darbu", gandarījumu pauž Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. "Tāpat vēlos teikt paldies OECD par pēdējo gadu laikā sniegto atbalstu un rekomendācijām, kas mums ir palīdzējušas uzlabot valsts kapitāla daļu pārvaldību Latvijā. Valdība apzinās, ka valsts uzņēmumi ekonomikā ieņem ļoti nozīmīgu lomu, tāpēc ir jāpievērš daudz lielāka uzmanība šo uzņēmumu darbības rādītājiem un labai pārvaldībai," uzsver Arvils Ašeradens.
Kā iepriekš ziņots, šī gada 6.aprīlī Parīzē Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Korporatīvās pārvaldības komitejas sanāksmē tika vērtēts Latvijas sasniegtais progress, ieviešot OECD rekomendācijas gan korporatīvās pārvaldības, gan valsts kapitālsabiedrību pārvaldības jomā.
Latvijas delegācija sniedza detalizētu informāciju par visiem valsts kapitālsabiedrību reformas aspektiem, t.sk. par Latvijas virzību uz centralizētu valsts kapitāla daļu pārvaldības modeli, stiprinot Ministru prezidenta paspārnē izveidoto koordinācijas institūciju – Pārresoru koordinācijas centru. Tāpat OECD tika informēta par uzsākto procesu, lai kvalitatīvi izveidotu profesionālas valsts uzņēmumu padomes. Ir izveidota caurspīdīga atlases procedūra: publiska kandidātu pieteikšanās, tiek izvirzīti profesionalitātes un neatkarības kritēriji, nominācijas komisijās iekļauti koordinācijas institūcijas un NVO pārstāvji. Šajā kontekstā Ekonomikas ministrs aicina padomes locekļu amatiem pieteikties pēc iespējas vairāk profesionālus kandidātus, jo īpaši no privātā sektora ar lielu pieredzi vadošos amatos un uzņēmējdarbībā.
Valsts kapitālsabiedrību pārvaldības likums tika izstrādāts, ņemot vērā OECD valsts vadlīnijās nostiprinātos labas korporatīvās pārvaldības principus, t.sk. informācijas atklātība, valdes un padomes locekļu caurskatāms nominācijas process, ikgadēju gada pārskatu sagatavošana, kapitālsabiedrību stratēģiju izstrāde un darbības rezultātu izvērtēšana, padomju izveides nepieciešamība ekonomiski nozīmīgajās kapitālsabiedrībās, u.c.
Premjerministra paspārnē ir izveidota valsts uzņēmumu koordinācijas institūcija – Pārresoru koordinācijas centrs, kas vada reformas kapitālsabiedrību pārvaldības jomā, izstrādā tiesisko regulējumu un vienotas vadlīnijas, sniedz vērtējumu par valsts kapitālsabiedrību vidēja termiņa stratēģijām un būtiskiem darījumiem; konsultē valsts kapitāla daļu turētājus.
Uz sarakstu