Pagājušajā nedēļā aizvadīta Latvijā pirmā piedzīvojumu un dabas terapijas konference
Oktobra pirmajās brīvdienās, skaistajā zelta rudens laikā "Adventure Therapy" pasākumi Siguldas Pils kvartālā pulcēja dabas un piedzīvojumu mīļotājus, psihologus, pedagogus, sociālā darba, medicīnas nozares speciālistus un piedzīvojumu, āra dzīves industrijas pārstāvjus no visas pasaules, lai kopīgi aizvadītu Baltijā pirmo piedzīvojumu un dabas terapijas konferenci un dotos aizraujošās dabas terapijas aktivitātēs.
Smaidu un pozitīvu emociju pielietajā Siguldas Pils kvartālā, divu dienu garumā, tika meklētas atbildes uz jautājumu, kas ir piedzīvojumu un dabas terapija?! Kā to izmantot ikdienā? Vai dabā būšana tiešām palīdz justies labāk? Vai izkāpšana no savas komforta zonas ir veselīgs un pašattīstošs veids, kā uzlabot dzīvi? Pēc konferences dalībnieki dalījās, ka bija vērtīgi dzirdēt citu valstu speciālistu pieredzes stāstus par piedzīvojumu un dabas terapijas ieviešanu viņu valstīs - Spānijā, Jaunzēlandē, Norvēģijā. Vairāki sociālā darba un psiholoģijas jomas pārstāvji atzina, ka šī ir bijusi lieliska iespēja rast jaunas idejas savam darbam.
"Adventure Therapy Sigulda" projekta vadītāja Līna Leitāne stāsta: “Esam patiesi priecīgi par cilvēku lielo ieinteresētību – konferenci klātienē un tiešsaistē kopumā pasākuma dienā skatījās ap 180 dalībnieku un pēdējās nedēļas laikā ierakstu skatījušies vēl vairāki simti interesentu. Mēs, kā “Adventure Therapy Latvija” komanda vēlamies teikt paldies ne vien visiem projekta tapšanā iesaistītajiem, bet arī ikvienam, kurš atrada iespēju un laiku, lai apmeklētu meistarklases, pieredzes stāstu un izglītojošu lekciju darbnīcas.” Tie bija vairāki simti cilvēku, kuri devās takās, gan ar nakšņošanu, gan dažu stundu piedzīvojumos, gan ļaudis, kuri baudīja slackline līdzsvara lentas un brīvā kritiena piedzīvojumu, izzināja dabā iešanas ekipējuma zinības, vai klausījās izglītojošas lekcijas un līdzdarbojās mini terapijas darbnīcās.
Interesentiem, kuri nevarēja sekot līdzi konferencei klātienē vai attālināti, joprojām ir iespējams vērot tās ierakstu Adventure Therapy Latvia / Piedzīvojumu terapija un noklausīties konferences lekcijas un paneļdiskusijas ar dažādu nozares pārstāvju dalību, kā arī noķert klātbūtnes sajūtu pasākuma fotogalerijās.
Pateicoties Latvijas veselības tūrisma klastera un Siguldas novada pašvaldības atbalstam, dalība konferencē ikvienam interesentam bija bez maksas. Projektu organizē "Adventure Therapy Latvia" sadarbībā ar Latvijas veselības tūrisma klasteri un Siguldas novada pašvaldību. Projektu īsteno un līdzfinansē ERAF projekta „Latvijas veselības tūrisma klasteris” ietvaros.
Uz sarakstu