"Artissimo" festivāla noslēgumā tango grupa no Argentīnas
Festivāls "Artissimo" un Hermaņa Brauna fonds atklāj jaunas pasaules. 30.augustā pirmoreiz uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps pazīstamais orķestris no Buenosairesas, apgāžot visus pierastos priekšstatus par tango!
Pasaulē viskaislīgākā deja – un rokmūzikas koncerta spridzinošā gaisotne. Virtuozitāte un huligānisms. Elegance un seksapīls. Dabiskums un street style. Tieši šis sajaukums ir padarījis "Orquesta Típica Fernández Fierro" par zvaigzni un gaidītu viesi visās zemeslodes malās.
Spānija, Itālija, Vācija, Nīderlande, Francija, Austrija, Zviedrija, Beļģija, Meksika, Čīle, Kolumbija, Urugvaja, ASV, Islande, Norvēģija, Portugāle, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija, Brazīlija, Čehija...
Nē, viņu nodoms nebija padarīt tango par eksportpreci, "būt kā visiem" Argentīnā, saka "Orquesta Típica Fernández Fierro" vadošais vijolnieks Huans Karloss "Čarlijs" Pačīni. Viņiem ir bijis savs priekštats par īstu, laikmetīgu tango (dzīvu, no ielas nākušu, nenogludinātu) un tā skanējumu (četri bandoneoni, trīs vijoles, alts, čells, kontrabass, klavieres, dziedātājs). Viņiem vajadzēja 12 mūziķus. Un 2001.gadā tie tika sapulcēti. Pēcāk orķestra sastāvs mainījās atkarībā no šiem konkrētajiem cilvēkiem, nevis no viņu skaita.
Smagnējs un enerģisks skanējums. Tango, kuram prātā rokmūzika, džezs, argentīnas folklora un laikemtīga akadēmiskā mūzika. "Iztēlojieties, ka kāds 40.-to gadu tradicionālais tango orķestris, piemēram - Pugliese, būtu apvienojies ar grupu Nirvana. Vai jums šķiet, ka viņi neatrastu kopīgu valodu? Atrastu gan!" Pierādījumam Čarlijs min orķestra fanu armiju: tajā ir gan cienījama vecuma tangueros, gan cilvēki vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Īpaša grupa ir fanātiķi. Orķestrim ir arī tie. Viņi brauc līdzi mūziķiem uz visām pilsētām un ciemiem, kāgroupies arī pienākas, tā izdzēšot pēdējās robežas starp tango un rokmūziku.
"Orquesta Típica Fernández Fierro" sieviešu nav un nebūs. Kaut gan ar 13.numuru dažkārt tiek ļauts uzstāties kādai kroņa solistei, piemēram – Džuljetai Laso. "Mēs esam džentlmeņu klubs. Nodarbojamies ar mūziku. Un ar visu citu, kam ceļu bruģējuši īsti džentlmeņi", smej Čarlijs. Šie zēni paši sev ir saimnieki un nodarbinātie. Un izdodas tas viņiem diezgan veiksmīgi: 2004.gadā viņi ierīkojuši sev skatuvi – "The Club Atlético Fernández" Fierromākslas centru, pēc tam – interneta radio radiocaff.com.ar, izdevuši sešus studijas albumus, kļuvuši par absolūtiem Buenosairesas must see (tam apliecinājumu var atrast ikvienā ceļvedī), koncertējuši tik daudzās valstīs, ka pašiem par to skaitu jāsmejas... Uz jautājumu – kādi jautri notikumi viņiem gadījušies turneju laikā, seko atbilde: "Reiz divas nedēļas spēlējām Ņujorkā un no turienes taisnā ceļā devāmies uz Islandi. Ticiet, kaut ko jautrāku ir grūti iedomāties – tango Islandē! Pēc Ņujorkas!", Čarlijs nespēj valdīt smieklus, pats tos pārtraukdams ar vārdiem: "Bet kāpēc ne? Brīnišķīga vieta!"
Uz sarakstu