Rēzeknes skolēni iepazīst ķīniešu Jaunā gada jeb Pavasara svētku tradīcijas
Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Konfūcija institūtu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA, agrāk – Rēzeknes Augstskola) jau trešo gadu ir iespējams apgūt ķīniešu valodu un atraktīvā veidā iepazīt Ķīnas kultūru.
Šajā studiju gadā RTA Mūžizglītības centrā aktīvi darbojas brīvprātīgā skolotāja Larya Liang no Ķīnas. Šī gada janvāra nogalē viņa viesojās Rēzeknes 5.vidusskolā un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā, kur vadīja atklātās nodarbības par ķīniešu Jaunā gada jeb Pavasara svētku tradīcijām. Nodarbībās vidusskolēni tika iepazīstināti ar Mēness kalendāra īpatnībām un nozīmīgākajiem tradicionālajiem svētkiem. Sekoja plašāka informācija par Pavasara svētkiem jeb ķīniešu Jauno gadu, kas 2016.gadā tiks svinēts 8.februārī. Tika iegūta papildu informācija par jau zināmajām 12 ķīniešu zodiaka zīmēm, to simbolisko nozīmi. Skolēni ar interesi klausījās stāstījumu un skatījās video materiālus par to, kā Pavasara svētki tiek svinēti gan publiskos pasākumos, gan ģimenēs, kādi ir tradicionālie ēdieni, svētku rotājumi. Nodarbības laikā skolēni izgatavoja tradicionālu Pavasara svētku rotājumu, no papīra izgriežot ķīniešu rakstu zīmi "Chun", kam piemīt nozīme "pavasaris". Skolotāja paskaidroja, ka šī zīme simbolizē cerības, ar ko piepildās mūsu sirdis pavasarī. Klātesošajiem bija iespēja arī ievingrināt savu balsi ķīniešu valodas skaņās, dziedot vienkāršu, bet melodisku Jaungada dziesmiņu, kā arī novēlēt laimīgu Jauno gadu ķīniešu valodā: 新年快乐 (Xin nian kuai le)!
Savukārt RTA ķīniešu valodas un kultūras kursu apmeklētāji gatavo priekšnesumu Pavasara svētku svinībām, kas 6. februārī notiks Rīgā. Pasākumu rīko LU Konfūcija institūts un Latvijas Ķīniešu asociācija, sadarbojoties ar ĶTR vēstniecību Latvijā.
RTA MIC projektu koordinatore Antra Kļavinska, ķīniešu valodas skolotāja Larya Liang Foto: Larya Ling
Uz sarakstu