Banner 980x90

Robotizētie zāles pļāvēji – kā tos ieziemot?

Robotizēts zāles pļāvējs vēl pavisam nesenos laikos Latvijā bija retums. Šobrīd tas jau ir tik populārs, ka to izmanto ne tikai mājsaimniecības, bet arī uzņēmumi, pašvaldības un valsts iestādes. Zāles pļāvēji robots ir pierādījis sevi kā kvalitatīvu, drošu un gudru ierīci, kas būtiski atvieglo jebkuras saimniecības dzīvi. Tieši tas ir iemesls, kāpēc to iegādājas arvien vairāk cilvēku. 

Laika gaitā ir atspēkoti visi stereotipi un pieņēmumi par garnadžu interesi attiecībā uz robotiem, kā arī to veiktspēju. Šobrīd ir skaidrs, ka robotizētie zāles pļāvēji zāli pļauj labi, dara to arī sarežģītās vietās, tos ir grūti nozagt, kā arī apkope nav nemaz tik sarežģīta. Tomēr ir daži principi, kas jāievēro, lai robots kalpotu ilgi un kvalitatīvi. Optimālai un efektīvai ierīces darbībai nepieciešams:

  • iegādāties to pie uzticama ražotāja;
  • veikt regulāru ierīces apkopi;
  • veikt pareizu ieziemošanu.

Ņemot vērā straujo ziemas tuvošanos, šajā rakstā izskatīsim, kā robotu ieziemot, lai nākamajā sezonā tas kalpotu tikpat kvalitatīvi kā iepriekš.


Robotizēto zāles pļāvēju ieziemošanas soļi
Uzsākot sezonu, būtu nepieciešams vismaz vienu reizi pārliecināties par robota baterijas stāvokli, sensoru darbību un iestatījumu pareizību. Ja pieņemam, ka sezonas laikā tas ir ticis veikts, gatavojoties ziemas sezonai nepieciešams to tikai sagatavot guļai. Lai to izdarītu jāveic vienkārši, bet ļoti svarīgi soļi:

  • uzlādēt akumulatoru. Litija jonu akumulators noveco daudz ātrāk, ja tā uzlādes līmenis ilglaicīgā miera stāvokļa laikā ir zemāks par 30% vai augstāks par 70%. Ideālā versijā akumulators ieziemošanai jāuzlādē līdz 70%, tas palīdz uzturēt akumulatoru optimālā stāvoklī pēc iespējas ilgi;
  • strāvas slēdzi novietot izslēgšanas pozīcijā;
  • notīrīt robotu, noņemot visus netīrumus un zāles paliekas. Ar gaisa strūklu, suku, putekļu sūcēju vai mitru drānu robots jānotīra. Nepieciešams notīrīt gan korpusu, gan riteņus, asmeņus un sensorus. Svarīgi, ka nekādā gadījumā robotizētie zāles pļāvēji nedrīkst tikt tīrīti ar augstspiediena mazgātāju! Ūdens nokļūst robotizētā pļāvēja sistēmās un bojā tās. Ūdens augstais spiediens var izraisīt arī mehāniskus bojājumus;
  • notīrīt uzlādes staciju. Uzlādes stacijas apkope jāveic vienu reizi gadā, to var darīt tieši ieziemošanas procesa laikā. Nepieciešams rūpīgi notīrīt uzlādes staciju ar mitru drānu vai suku, paralēli pārliecinoties, ka lādēšanas kontaktvietās nav netīrumu vai korozijas pazīmju (par to var liecināt zaļgana krāsa). Ja izmantojat mitru drānu, pēc apkopes ierīci noteikti jānoslauka ar sausu drānu. Ja uzlādes stacija paliek ārā pa ziemu, tai ir jāpaliek pieslēgtai pie strāvas avota. Instalācijas vadu savienojumus ir ieteicams ievietot tiem paredzētā aizsargkastē, gadījumos, kad uzlādes stacija tiek noņemta un novietota glabāšanā;
  • uzglabājiet sausā, vēsā vietā (5–20 grādi). Latvijas ziemas nav piemērotas ierīču uzglabāšanai ārtelpās, jo ziemā temperatūra bieži noslīd zem piecu grādu robežas, tāpēc uzglabājiet to sausā un pietiekami siltā telpā. 

Veicot šos vienkāršos apkopes soļus, zāles pļāvēji roboti saglabās darbības efektivitāti un kvalitāti maksimāli ilgu laiku. Ir ļoti svarīgi rūpēties par savu palīgu un ieziemot to piemērotā veidā. Ja gadījumā pašam ieziemošanu un apkopi veikt nav iespējams, to var darīt kvalificētā servisā. Šobrīd Husqvarna Care projekta ietvaros veicot ziemas apkopi Husqvarna Automower® modeļiem, kas iegādāti pēc 2019. gada, var iegūt ierīcei papildu 3 gadu garantiju! Šīs apkopes laikā pļāvējam tiks nodrošināta pilnīga tīrīšana, diagnostikas pārbaude un veikti programmatūras atjauninājumi, kā arī veikta nepieciešamo detaļu nomaiņa. Turklāt, pēc kvalificētas ziemas apkopes robots pļaus kā jauns! 


Kad nepieciešams veikt robota ieziemošanu?
Pareizais laiks robota ieziemošanai ir rudenī, kad dienas vidējā gaisa temperatūra pastāvīgi ir zemāka par 10 grādiem. Parasti šādā temperatūrā zāle pārstāj augt, tātad arī mazinās vajadzība to pļaut. Tieši tas pats princips jāievēro arī pavasarī  kad diennakts vidējā temperatūra regulāri pārsniedz 10 grādus un zāle atsāk augt, ir pienācis laiks, lai robotizētie zāles pļāvēji atkal ķertos pie darba. Ja zāles pļāvēja ieziemošana šogad vēl nav veikta, tagad ir īstais brīdis to darīt. Lai pieteiktos Husqvarma kvalificētajai apkopei un ieziemošanai, reģistrācija jāveic šeit.

 


Kur iegādāties labu zāles pļāvēju?
Husqvarna zāles pļāvēju klāsts ir ļoti plašs un katra ierīce ir viegli lietojama, paredzēta smagam darbam un jebkuru uzdevumu paveic efektīvi. Viss piedāvājums apskatāms Husqvarna mājaslapā vai klātienē tuvākajā Husqvarna veikalā. Zāles pļāvēju tipi:

  • akumulatora,
  • benzīna,
  • robotizētie.

Kādu izvēlēsieties jūs? Robotu vai klasisku zāles pļāvēju? Parastie Husqvarna zāles pļāvēji iedalās manuālos, pašgājējos, stumjamos vai gaisa spilvena tipa zāles pļāvējos, kas paredzēti gan klasisku piemājas mauriņu, gan grūti aizsniedzamu vietu vai stāvu nogāžu pļaušanai gan privātai, gan komerciālai lietošanai. Pieejami arī dārza traktori un raideri. Svarīgi atcerēties, ka kvalitatīvs darba rīks atrodams tikai pie uzticama ražotāja. 

Husqvarna ierīces ir piemērotas gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Pieejami arī universālie tipi, kas ir ļoti populāri pircēju vidū augstās kvalitātes un pieejamās cenas dēļ. Ienāciet Husqvarna.com/lv, lai uzzinātu visu nepieciešamo informāciju par instrumentiem un darba rīkiem, kā arī lai atrastu tuvāko tirdzniecības vietu vai Husqvarna kvalificēto servisu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)