Banner 980x90

Saldus policisti skaidro bērniem par drošību un atbildību

Septembrī notika Valsts policijas rīkota akcija "Drošības dienas skolās 2013", kuru laikā arī Valsts policijas Saldus iecirkņa darbinieki brauca uz pirmsskolas izglītības iestādēm, skolām un rīkoja preventīvas pārrunas ar skolēniem, pilsētas informācijas portālu Saldus24.lv informēja Valsts policijas KRP Saldus iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Arnita Gluškova.

"Lielu uzmanību pievērsām mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošības jautājumiem, lai mazinātu iespējas bērniem nonākt veselībai vai dzīvībai bīstamās situācijās un nepieļautu gadījumus, kuros cieš bērni. Atgādinājām ceļu satiksmes noteikumus, kas jāievēro velosipēdu un motorolleru vadītājiem, kā arī gājējiem, to nozīmi, piedaloties ceļu satiksmē.

Runājām arī par bērnu savstarpējām attiecībām, par emocionālo un fizisko vardarbību, kas ļoti bieži sastopama pusaudžu vidū skolās. Fiziskā vardarbība ir nākamais solis aiz emocionālās. Gandrīz visos gadījumos konflikts sākas ar apsaukāšanos. Par tālākām sekām un atbildību, kas var iestāties, neviens nedomā, jo pusaudži uzskata, ka uzvarēs fiziski stiprākais," uzsver Arnita Glušova.

Aktuālas ir arī zādzības no veikaliem, kur bērni zog dažādas mantas — saldumus, rotaļlietas. Ejot zagt, bērns nedomā par to, ka viņu pieķers un kas būs par zagšanu. Tajā brīdī ir liela cerība, ka viss izdosies. Tāpēc arī skolās daudz runāts par administratīvo atbildību un kriminālatbildību, kas iestājas pēc administratīva pārkāpuma un noziedzīga nodarījuma. Policijas darbinieki atgādināja, ka par šādiem pārkāpumiem nonāk nepilngadīgo lietu uzskaitē, kā arī vecumā no 11 līdz 18 gadiem var nosūtīt uz tiesu audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai.

"Gandrīz visi nepilngadīgie zina, ka līdz 18 gadu vecumam ir aizliegts smēķēt un lietot alkoholu un ka par to sauc pie administratīvās atbildības, tomēr turpina gan dzert, gan smēķēt. Ir arī skaidrs, ka nepilngadīgām personām alkoholu un tabakas izstrādājumus tirgot aizliegts. Taču viņi palūdz šīs lietas nopirkt pilngadīgajiem, kas bieži ir atsaucīgi. Tā rīkojoties, pieaugušie atbalsta nepilngadīgo smēķēšanu un alkohola lietošanu," stāsta Glušova.

Policija arī atgādina, ka pašiem ir jāsargā savas mantas, neatstājot tās bez uzraudzības. Bieži no skolām saņemam iesniegumus par dažādu mantu pazušanu. Visvairāk zog mobilos telefonus un naudu, reizēm arī apģērbus un apavus. Varbūt ir vērts apsvērt, kādas lietas ņemt līdzi uz skolu un vai tās tur ir nepieciešamas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)