Smiltenes tehnikumā norisināsies koncerts "Radi, rādi, raidi"
Otrdien, 26.janvārī Smiltenes tehnikumā, lai lemtu par ikgadējā kultūras pasākuma "Radi, rādi, raidi" norisi, pulcējās Vidzemes reģiona profesionāli izglītojošo skolu pārstāvji. Šogad viens no gada lielākajiem notikumiem profesionāli izglītojošo skolu kultūras dzīvē paredzēts Smiltenes tehnikumā.
Kā pilsētas informācijas portālu Smiltene24.lv informēja Smiltenes tehnikuma pārstāve Baiba Vahere, koncerts iecerēts 28.aprīlī.
"Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem koncertā nepiedalīsies dramatiskie kolektīvi, kas savus sarūpētos priekšnesumus izrādīs citā pasākumā, kopā ar vispārizglītojošām skolām," informē projekta "Radi, rādi, raidi" vadītāja, Valsts Izglītības satura centra Tālākizglītības un projektu nodaļas vecākā referente Kristīne Bulka. "Jauniešiem tas atkal būs jauns, interesants izaicinājums."
Spriežot pēc pieteikumiem, profesionāli izglītojošo skolu audzēkņu vidū visiecienītākais muzicēšanas veids ir vokāli instrumentālais ansamblis. Liela piekrišana ir tautas dejai. Taču skatītājiem tiek gatavoti arī pārsteigumi, kas pagaidām paliek noslēpums.
"Pasākums iecerēts kā ceļojums laikā un telpā," stāsta tā režisore, Smiltenes tehnikuma ārpusklases darba organizatore Anita Bērziņa. "Jaunieši būs kā pārstāvji, kas ieradušies no nākotnes un atnesuši sev līdzi vēstījumu nākamajām paaudzēm."
Rīgas Tirdzniecības profesionālo vidusskolu pasākumā pārstāvēs deju kolektīvs "Trejdeviņi", jauniešu jauktais koris "Vēja spārniem" un vairāki solisti. Skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Mārīte Gerharde atzīst, ka "Radi, rādi, raidi" ir viens no skolēnu gaidītākajiem pasākumiem. "Jauniešiem tā ir laba iespēja iepazīties ar citu skolu pašdarbības kolektīviem un iziet ārpus skolas ar saviem sarūpētajiem priekšnesumiem. Tāpēc esam viena no skolām, kas šajā pasākumā piedalās jau vairāk par desmit gadiem."
"Radi, rādi, raidi" pirmsākumi meklējami 2002.gadā, kad profesionāli izglītojošo" skolu pašdarbības kolektīvi sanāca kopā Amatnieku svētkos. Īsu brīdi radošā pasākuma nosaukums bija "Vārdi un darbi, kas vieno", bet kopš pagājušā gada - "Radi, rādi, raidi."
"Šādas kopā sanākšanas galvenais mērķis – saglabāt un pilnveidot profesionāli izglītojošajās skolās interešu izglītību kā kvalitatīvu brīva laika pavadīšanas iespēju," stāsta Bulka. Kopš 2005.gada profesionāli izglītojošo skolu pašdarbības kolektīviem izstrādāta arī sava, atsevišķa programma skolēnu Dziesmu un deju svētkos. Ikgadējie pasākumi parasti tiek rīkoti pa novadiem."
Bulka, kura ir šā projekta vadītāja kopš 2007.gada, atzīst, ka lielā mērā par tā veiksmīgu attīstību jāpateicas skolu direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, kas esot īpaši radoša, atsaucīga, jaunām un labām iecerēm atvērta "tauta", ar kuru vienmēr liels prieks sadarboties.
Profesionāli izglītojošo skolu radošais pasākums ļoti gaidīts vienmēr bijis arī PIKC "Smiltenes tehnikums" Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā. "Mūsu priekšnesums tradicionāli tiek veidots kā uzvedums, kurā iesaistām visus skolas pašdarbības kolektīvus – vokālo ansambli, dejotājus un teātra pulciņa dalībniekus. Šogad par vienojošo tēmu izvēlējāmies attiecības, kurās meklēsim tiltu no sirds uz sirdi. Tas būs vēstījums par attiecībām starp puisi un meiteni, starp gados vecāku cilvēku un jaunieti, starp bērnu un pieaugušo," iecerēs dalās skolas kultūras darba organizatore Astrīda Bētere un turpina "Piedalīšanās šādā pasākumā un iespēja atrasties uz vienas skatuves kopā ar skolēniem no citam skolām mūsu audzēkņiem ir pats pozitīvākais, kas vien var būt. Iesaistīšanās pašdarbībā viņiem ir rehabilitācija, kas tik būtiska pašapziņas celšanai. Arī tad, ja kaut kas nesanāk tā, kā to varbūt gribētos – kultūra un māksla ir tā pasaule, kurā nav ierobežojumu un var izpausties tik dažādi."
Bētere joprojām ar aizkustinājumu atceras pagājušā gada "Radi, rādi, raidi" pasākumu Valmierā, kur, iznākot uz skatuves Alsviķu audzēkņiem, visi zālē sēdošie piecēlušies kājās: "Nav iespējams aprakstīt tās emocijas, milzīgo labestību, cieņu un mīlestību, ko toreiz izjutām. Tāpat arī to, ko mūsu audzēkņiem nozīmēja aplausi, kas negribēja un negribēja rimties. Tas tikai kārtējo reizi apliecināja – lai ko dažkārt arī runā par mūsdienu jauniešiem un viņu trakulīgajam izdarībām, vismaz tiem, kuri dzied, spēlē un dejo, ar sirsniņu viss ir kārtībā."
Uz sarakstu