Banner 980x90

Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls Umurgā svinēs piecu gadu jubileju

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Sestdien, 25.jūnijā Limbažu novadā, Umurgā, norisināsies 5.Starptautiskais Diksilendu festivāls. Par godu šai jubilejai sarūpēti divi vērienīgi koncerti, kuru starplaikā interesenti aicināti apmeklēt profesora Borisa Avrameca lekciju par diksilenda vēsturi. Pasākuma programmā paredzētas vēl dažādas aktivitātes, bet festivāla vadība uzticēta populārajam dziedošajam aktierim Kristianam Kareļinam.

Kā pilsētas informācijas portālu Limbazi24.lv informē festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča, festivāla dienas koncertā muzicēs klausītājiem labi pazīstamās apvienības: Liepājas E.Melngaiļa mūzikas vidusskolas Bigband Combo (vadītājs – Jānis Ivuškāns), Diksilends Sigulda (vadītājs – Pēteris Goldbergs), NBS orķestra Diksilends (vadītājs – Ojārs Spila) un Jokers Dixie (vadītājs – Zintis Žvarts). Savukārt vakara koncertā muzicēs gan viesi: Estonian Dixieland Band (Igaunija), BrassBand.cz (Čehija; šie mūziķi reiz jau piedalījušies festivālā), Green Bridge Band (Lietuva), kā arī Sunny Groove Dixie (Latvija).

Jāuzsver, ka Starptautiskais diksilendu festivāls Umurgā ir pirmais un pagaidām vienīgais šāda stila sarīkojums Latvijā un Baltijā. Agrāk šis klasiskā džeza paveids Latvijā nav īpaši popularizēts, kaut arī ir daudz šā žanra mākslinieku, kuri darbojas augstā līmenī. Atgādināsim, ka 1. Starptautiskais diksilendu festivāls Umurgā notika 2012.gadā.

Festivāla ilggadīgais namatēvs un producents ir Umurgas kultūras nama vadītājs Armands Leimanis, savukārt mākslinieciskais vadītājs – JVLMA Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu katedras vadītājs, tubas / eifonija klases asociētais profesors Jānis Retenais. "Kaut arī šis ir neliela formāta festivāls, tomēr tas, manuprāt, sniedz nenovērtējamu ieguldījumu diksilenda klausītāju lokam un izglīto tos, kuri par diksilendu uzzina tikai tagad," ir pārliecināts Armands Leimanis.

Diksilends ir viens no klasiskā džeza stiliem, kas radies ASV baltādaino mūziķu vidū 19. gadsimta beigās. To parasti spēlē neliels izpildītāju ansamblis, un repertuāru veido populāru dziesmu tēmas, bet improvizācijas pamatā ir harmonija. Klasiskajā sešu instrumentu diksilendā tiek izmantota klarnete, trompete, trombons, tuba, sitaminstrumenti, bandžo vai klavieres, taču nereti šo sastāvu papildina arī vokāls.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)